Vánoční trhy v Budapešti

Vánoční trhy v Budapešti se řadí mezi ty nejkrásnější a největší v celé Evropě a jsou doslova a do písmene vyhlášené. To dokládá také přes 600 tisíc lidí, kteří je každý rok navštíví. Trhy v Budapešti navíc nejsou pouze vánoční, ale také novoroční, a proto se konají až do konce roku, na rozdíl od většiny trhů konaných jinde.

Vánoční trhy v Budapešti

Nenajdete je pouze na jednom místě nebo náměstí. Jsou rozesety hned na několika místech v centru, byť v těsné blízkosti. Tím prvním je náměstíčko před bazilikou svatého Štěpána. Možná právě zde, díky této majestátní stavbě, budete cítit tu nejvánočnější atmosféru vůbec. Jen 250 metrů od něj se další stánky nacházejí na náměstí Erzsébet tér, u kterého začíná slavná Andrássyho třída. Tento pomyslný trojúhelník pak o dalších zhruba 100 metrů dále uzavírá nejtradičnější místo budapešťských vánočních trhů, a to náměstí Vörösmarty tér. Mimo to najdete mnoho dalších stánků také v přilehlých ulicích.

Vánoce Budapešť

Na vánočních trzích v tomto městě nečekejte žádný kýč, a to v jakémkoliv směru. Co se týče prodejců jako takových, jsou pečlivě vybíráni k tomuto účelu určenou komisí. To zajišťuje, že jsou zde prodávány pouze originální místní výrobky. Z gastronomického hlediska jsou vánoční trhy v Budapešti skutečným zážitkem. Už od pohledu na stánky samotné musí být všem hned jasné, že párek v rohlíku zde neseženete.  Jídlo, které zde dostanete, je v drtivé většině případů maďarské provenience, skvělé chuti a vysoké kvality (minimálně, pokud vezmete v úvahu, že se jedná o jídlo ze stánku). Samozřejmostí je prodej svařeného vína a také místní alkoholické speciality nazvané krampampuli.

Výzdoba

Zájezdy na vánoční trhy v Budapešti

Velmi oblíbeným, levným a pohodlným způsobem, jak si užít advent v Budapešti, je zakoupit si některý z široké nabídky vánočních zájezdů do této destinace. V nabídce je má prakticky každá cestovní kancelář a cestovní agentura. My z vlastní zkušenosti doporučujeme cestovní agenturu Invia. Má jednu z nejširších a cenové nejvýhodnějších nabídek na českém trhu.