Nákupy v Budapešti

Pokud je vaším cílem, ať už primárním, či sekundárním, v Budapešti nakupovat, budete mít jistě z čeho vybírat, protože toto město nabízí v tomto ohledu nepřebernou škálu možností. Hledáte místo, kde nakoupit lokální kulinářské speciality? Milujete výstavní ulice plné malých a velkých obchodů se vším možným? A co třeba třídu plnou luxusních obchodů nabízejících vše od oblečení přes šperky až po nábytek? To vše zde najdete. A pokud máte v oblibě gigantické obchodní domy, pak i v tomto ohledu budete spokojeni. Nákupy v Budapešti vás zkrátka budou bavit.

Nákupy v Budapešti

Do Velké tržnice za lokálními specialitami

Pokud hledáte místo, kde ochutnat maďarské speciality, nebo si je dokonce odvézt domů, jako suvenýr, pak je pro vás ideálním řešením Velká tržnice. V této budově z konce 19. století naleznete ve třech patrech přes sto obchůdků s čerstvými lokálními surovinami všeho druhu, nejrůznějším kořením, kterým dominuje všudypřítomná paprika a nepřeberné množství nakládané zeleniny. V nejvyšším patře pak naleznete několik bister a restaurací, kde můžete ikony maďarské kuchyně ochutnat přímo na místě.

Nákupy ve Velké tržnici

Luxusní nákupy v Budapešti, to je Andrássyho třída

To co je pro Prahu Pařížská ulice, to je pro Budapešť Andrássyho třída. V její jihozápadní polovině mezi náměstím Deák Ferenc a zastávkou metra M1 Oktogon najdete butiky těch nejvyhlášenějších módních, šperkařských a hodinářských značek světa. Jen pár kroků od zastávky Oktogon pak naleznete na Andrássyho třídu kolmo položené náměstí Liszt Ferenc, kde si můžete pochutnat na tradičním maďarském i mezinárodním jídle v jedněch z nejlepších restaurací v celém městě.

Nákupní ulice „Fashion street“ a Váci

Pokud rádi nakupujete, ale nejste milionáři, kteří si mohou dovolit luxus Andrássyho třídy, pak zamiřte právě sem.  Takzvaná „Fashion street“, jinak ulice Deák Ferenc, začíná stejně jako Andrássyho třída na náměstí Deák Ferenc, jen vede opačným směrem. Na ni pak zhruba v její polovině v pravém úhlu navazuje ulice Váci. Jestliže jen rádi koukáte do výloh a nákupy v Budapešti neřešíte, pak občas zvedněte hlavu o něco výše a kromě nejnovějších kolekcí obdivujte také krásné fasády zdejších domů.

Moderní nákupy v Budapešti,  aneb jdeme do obchodní centra

V Budapešti se nachází hned několik velkých obchodních center, přičemž pár z nich najdete i v širším centru města.

WestEnd CityCenter

Největší a nejoblíbenější obchodní centrum, v němž najdete na 400 obchodů, přes 30 restaurací a kaváren a velké kino. Podlažní plocha celé budovy včetně kanceláří a hotelu činí neuvěřitelných 186 tisíc metrů čtverečních. Architektonické řešení získalo několik cen a veřejností i odborníky je považováno za velice zdařilé. Pýchou centra je pak obří střešní zahrada o rozloze více než 22 tisíc metrů čtverečních. WestEnd se nachází hned vedle vlakového nádraží Nyugati pályaudvar, jen něco málo přes půl kilometru vzdušnou čarou od budovy Parlamentu.

Oficiální stránky: www.westend.hu

Mammut

Druhé největší a nejnavštěvovanější obchodní centrum Budapeště. Najdete ho na opačném břehu Dunaje, než WestEnd, a to na jeho západním břehu v Budíně. Najdete zde přes 300 obchodních jednotek včetně kina a bowlingu. Obchodní centrum Mammut leží severozápadním směrem přibližně kilometr vzdušnou čarou od Chrámu svatého Matyáše a Rybářské bašty.

Oficiální stránky: www.mammut.hu

Duna Plaza

Tento obchodní dům se nachází už poměrně daleko od centra mimo dosah turistů, nicméně u místních stále patří mezi ty nejoblíbenější. Leží severně od konkurenčního WestEndu zhruba 8 kilometrů od centra města.

Oficiální stránky: www.dunaplaza.hu